top of page

Мене звати Ірина, два роки тому я пережила сексуальне насилля.  Я відчуваю твій біль. Він говорить на весь світ, щоб ти навчилась жити щасливо заново.

зображення_viber_2022-04-18_14-46-40-531.jpg
  • Будь-які насильницькі дії відбуваються внаслідок свідомого вибору гвалтівника. Відповідальність за такі вчинки, фізичного та сексуального характеру лежать тільки на насильнику.  Ніякі вчинки, одяг, слова, або стан алкогольного чи наркотичного стану, не являються виправданням для гвалтівника. У випадку, якщо  намагаються перекласти провину на вас, знайте -  це маніпуляція для власного виправдання. Насильницькі дії сексуального характеру не підлягають ВИПРАВДАННЮ, і можуть бути вчиненні незнайомцями, близькими або навіть вашим партнером. Ваше право на безпечне існування захищається законом.  Будь-які дії насильницького характеру несуть за собою кримінальну відповідальність. Дії сексуального характеру караються за статтею 153 Кримінального кодексу України. Гвалтівник за скоєне може отримати від трьох років до довічного ув’язнення, залежно від вияснення подій. Будь-які примушування до вступу у статевий зв’язок, також розцінюються, як насильницькі та караються Кримінальним кодексом України!

Як допомогти жінці після згвалтування!

ЖІНКА – ЦЕ ЖЕРТВА, ВОНА НЕ ВИННА.

  Для допомоги потерпіла потребує, щоб її вислухали, зрозуміли та підтримали.

Головне пам’ятайте, що на підсвідомому рівні психіки, жінка боїться всіх людей, особливо чоловіків.

Якщо ви знаходитесь із жінкою відразу після подій:

У першу чергу, ви повинні дати зрозуміти, що жінці нічого не загрожує, і вона може довіряти вам, адже перебуває у повній безпеці, це можна зробити словами: « Зараз усе добре, ти у повній безпеці, і більше тебе ніхто не скривдить». Ви можете обгорнути її ковдрою, і  також сказати: « Не бійся, ти у повній безпеці» .

    Потрібно подбати про її фізичний стан. Обов’язково зверніться  до лікаря, щоб застерегти розвиток можливого інфікування або вагітності. Якщо жінка не проти, викликати поліцію та повідомити про злочин. Важливо розуміти, що жінка, яка пережила такі дії є дуже емоційною та  вразливою, тому не панікуйте, зберігайте спокій та холодний розум.

     Тільки жінка знає, що їй необхідно у даний момент, тому варто її запитати:  « Як я можу тобі допомогти?».

    Постраждала може хотіти, щоб її обійняли, або повністю залишили  та не торкались до неї,  у будь-якому випадку попереджайте її про подальші свої дії: «Давай ми відвеземо тебе до лікаря,  адже краще це зробити до душу?», « Давай я тебе обійму, я хочу тебе підтримати, можна?», « Давай заявимо у поліцію, я буду поруч з тобою, і ми разом здолаємо цей етап, якщо ти хочеш?». Пам’ятайте, якщо ви хочете покарати гвалтівника, варто заявити у той же день.

    Реагуйте спокійно на всі «так» або «ні» жінки, завжди давайте їй зрозуміти, що вона має зробити власний вибір, але у більшості випадків вона буде розгубленою. Перед кожною вашою наступною дією дозвольте усвідомити постраждалій, що вона має право обирати, і це право Ви поважаєте.  

Запитайте: « Що мені необхідно зараз зробити щоб допомогти тобі?» Покажіть, що жінка з вами перебуває у безпеці, і про неї подбають  – це головне. 

Що робити далі?

    Говорити. Навчитися відверто говорити про відчуття, можливо жінці хочеться виговоритись, або ж зовсім закритись. Допоможіть жінці подолати цей період і не впасти у затяжну депресію. Запропонуйте їй записатись до психолога, або завести щоденник, щоб зрозуміти всі власні переживання. Запропонуйте написати все, що відчуває на папері, так вона звільнить багато своїх негативних емоцій, а з її дозволу можна буде поширити історію у соціальні мережі, щоб люди розуміли глобальність проблеми. Спонукайте її на щасливе життя, у вигляді прогулянок, або розваг, які притаманні для вас у звичайні вихідні дні. Не  дозволяйте їй закритись, і згодом все буде добре, і повернеться у щасливий ритм життя, і від ступеня відвертості із собою залежить наскільки швидко.

Якщо Вам важко говорити, я розумію. Напиши. Розпиши все, щоб зрозуміти  тебе, потрібно знати, що з тобою сталося. Ніхто тебе не зрозуміє, якщо не побачить своїми очима деталей.

d10e16bb2c829772378ca9460ed364a8f5b0ffea.jpeg

Як допомогти собі після згвалтування!

Для початку скажу:  « Я ВІДЧУВАЮ ТВІЙ БІЛЬ»

Мене звати Ірина, два роки назад я стала жертвою сексуального насильства. Від скоєного зі мною  пройшло багато часу, я долала депресію, страхи, боролась за право життя із власним "Я", яке було зламано на дві частини. Найстрашніше у цій війні не смерті, а насилля над жінками, людьми та дітьми, оскільки потім залишаються надзвичайно великі травми духовні, фізичні та психологічні. Жінки, після згвалтування здатні покінчувати своє життя самостійно через депресію.  Після депресивного стану, який  долала самостійно, будучи тільки раз у психотерапевта, я відновила своє щасливе існування і здобула гармонію, тому  пишу, щоб тобі допомогти.

Я розумію тебе. Я знаю, що ти відчуваєш. Я знаю чого ти боїшся. Я -  це ти у майбутньому – вільна, щаслива, сильна, жива та незалежна. Я вірю у тебе! Ти сильна. 

Допоможи собі  та іншим!

Мовчати, чи ні – це твій вибір, але пам’ятай, що людина, яка могла   вчинити насилля з тобою, має можливість  повторити дії на інших, наступною може стати дитина. Ти завжди можеш відкрито зізнатись всьому світу про пережите, так ти навчиш інших розуміти себе, і покажеш, що жінкам боляче, від того, що роблять чоловіки. 
Запам’ятай раз і назавжди, що  вся відповідальність за ситуацію лежить тільки на насильнику – ти не винна.  
Але на тобі лежить відповідальність за свій моральний стан, власне здоров’я та щасливе майбутнє життя. Подбай про себе. 

I


F

E

E

L


Y

O

U


R

P

A

I

N

 

    Відкрий  серце  відчуттям, які спричиняють біль.  Дай собі зрозуміти, що тобі необхідно для того, щоб допомогти власному тілу та душі.  Відгороди себе від того, що може тобі нашкодити. Не мовчи, і дозволь людям підтримати тебе. Не відмовляйся від допомоги інших, через страх, адже саме вона може тебе рятувати у найкритичніші моменти печалі. 

Звернись відразу до психолога та разом знайдіть тригери, у вигляді  думок та дотиків чоловік, які тебе повертають у  момент насилля, щоб їх пропрацювати психологічно. Боятися – це нормально, але ти повинна долати страх. Не звинувачуй себе і перестань ненавидіти у собі те, що могло спровокувати  гвалтівника – такого немає.  Не знаю, що сказали і зробили тобі, але ти повинна навчитись любити себе, своє тіло, свою чуттєвість і вразливість зараз. Плач, зі сльозами ти відпустиш біль. Не соромся свого болю.

           Розумію. Тобі може здатись, що життя не буде таким, як раніше, але повір буде кращим.

  • Спробуй виявити, які тепер у тебе є страхи: секс, чоловіки і т. п. Твоє завдання: знайти  усі, це ті  тригери, які отруюють твоє життя. Виявити їх не так складно. Задай собі конкретне питання: «Чого саме зараз я боюсь у сексуальному акті?». Твоє завдання, після виявлення всіх тригерів, подумати, як ти можеш їх знищити назавжди. Наприклад: використовувати лубрикант під час проникнення та проговорювати із чоловіком всі подробиці інтиму. Розповісти психологу, що з вами сталось, а потім починати розповідати близьким, якщо  біль мучить зсередини, ви можете просто взяти лист бумаги і написати все, що хочете виговорити близьким, але не можете цього зробити. Якщо Ви хочете розповісти, але боїтесь, щоб реакція людей не ранила вас, скажіть їм перед тим як розповісти все, як потрібно  реагувати. Якщо ви цього  не зробите, вони будуть реагувати так, як саме у їхньому розумінні виглядає допомога та підтримка. Найчастіше  підтримка не та, що вам необхідна, тому є фрази:  « Я тобі хочу дещо розповісти, але будь-ласка вислухай до кінця» ; «Не реагуй імпульсивно, твоя реакція може зробити мені боляче, і я закриюсь від тебе»; «Будь-ласка мовчи поки я все не розповім, а потім обійми мене, мені необхідно виговоритись»; «Будь-ласка зроби саме так, як я говорю, це мій вибір, поважай його, оскільки ти мені зробиш боляче іншою реакцією». 

   

     Не гальмуй свою життєдіяльність. Навпаки, виділяй час для того, що ти любиш і займайся тим, що хочеш. Найкраще, у будь-якому випадку, відволікати себе спортом. Обирай, що тобі до душі і спробуй займатися цим регулярно. Це  тебе відволікатиме і дозволить триматись у формі, а також даруватиме позитивні емоції. Наприклад: біг, плавання, пілатес, йога, танці, все від чого ти радітимеш.

   Зрозумій краще свою сексуальну фізіологію – це допоможе  розставити крапки у  голові стосовно емоційного стану,  фізіології,  загального сприйняття її суспільством, та і до себе, ти краще зрозумієш, що я маю на увазі якщо справді почнеш вивчати цю тему. Ти жінка. Тобі немає чого соромитись. Ти створена ідеальною. Щоб зрозуміти краще свою фізіологію можеш почитати книги Емілі Нагоскі « Як бажає жінка?», Наомі Вульф «Вагіна». Щоб краще відпустити відчуття болі: « Радикальное прощение»  Колін Тіппінг, « Точка наслаждения. Ключ к женскому оргазму» Лори Мінц. 

  Не забувай про секс, він дозволяє твоїй жіночій енергії виражатись, і чим гарячіший секс, тим більше твоєї енергії у Всесвіті, тим менше у тебе страхів, які тебе стримують. Тобі вирішувати дозволити собі відчувати себе розкутою настільки, щоб не боятись власних бажань та фантазій, в особливості їх проявлень. Обговори із чоловіком все, що ти «хочеш», чи « не хочеш» у ліжку. Скоординуй чоловіка, щоб він не зробив тобі боляче. ЯК ПОТРІБНО З ТОБОЮ ПОВОДИТИСЬ, ЗНАЄШ ТІЛЬКИ ТИ. Говори, і це вирішить багато можливих непорозумінь. Пам’ятай, що ти завжди можеш сказати: «ні, зупинись, я більше не хочу, не роби так будь ласка мені боляче.»

    Цінуй себе, не дозволяй себе використовувати та пам’ятай, що не важливо скільки ти маєш страхів, коли ти сміливо дивишся їм в очі.

photo_2022-04-25_21-06-16.jpg

Як поводитись із жінкою чоловіку, яка була жертвою сексуального насилля?

Ми потребуємо Вашої допомоги.

    Хочу наголосити, що кожна жінка, яка пережила сексуальне насильство боїться людей, а  чоловіків в особливості. Якщо вона вижила після знущань нелюдів у війни, майте на увазі вразливість на вищому рівні сприйняття.

 

    Варто коригувати і задумуватись навіть над своїми словами або жартами, які ви говорите по відношенні до жінки, адже від кожного слова будуть робитись висновки про вас, і гальмувати ваш розвиток взаємовідносин. Якщо для вас важлива дівчина наберіться терпіння, і проявляйте ніжність і турботу у спілкування та у ліжку.  Під час взаємовідносин не показуйте дівчині свою фізичну перевагу  у взаємовідношенні з нею, під час обіймів або у ліжку, якщо жінка яка пережила насилля може віднестися до цього розуміюче, то для жінки, яка вижила на війні з нелюдами стане це певним тригером для хвилювання (паніки).  

    Ви можете легко зрозуміти, чи були прикладенні до жінки насильницькі дії, до прикладу кожного разу, вона хвилюватиметься поруч із вами. Пам’ятайте, що у багатьох жінок залишається посттравматичний синдром на довгий період часу, а розвивається по-різному, наприклад багато жінок навіть не ходять на побачення у перший рік після насильства через те, що бояться чоловіків. Не варто  знецінювати  їх стан, і думати, що все легко переболить – НІ. Згвалтування – процес, коли чоловіки застосовують всю силу, яку мають, для задоволення своїх потреб та демонстрації домінування.  Під час акту насилля  вони можуть бити жінку, викручувати їй руки, тримати за голову у подушку щоб вона не кричала, за допомогою сили задовольняти свої бажання у  оральному, вагінальному та анальному сексі.  Весь цей час жінка чинить опір, тоді застосовується більше сили, і жінка отримує травми і пошкодження на тілі, які можуть мати наслідки на роки. Якщо говорити за вагінальні і анальні, то такі травми можуть заносити не тільки інфекції, а і призвести до смерті. І якщо вам здається, що ця стаття не потрібна, і все це вигадки, то подумайте, чи було б приємно вам якби вас силою зв’язали та зґвалтували, думаю - ні, і така ж паралель з боку жінок.

      Якщо для вас дійсно важлива жінка, то ви знайдете підхід до такої жінки, за допомогою довіри та ніжності забувши про банальні вмовляння, які варто виключити, адже це завжди ранитиме жінку, навіть якщо вона  не зізнається.

      Так, багато жінок не охоче зізнаються у  таких подіях, і багато навіть піддаються насильству з боку власних чоловіків, які їх ґвалтують під візуалізацією «подружнього обов’язку». Кожного разу, коли така жінка буде знаходитись із чоловіків (навіть янголом)  вона відчуватиме небезпеку.

  Є тригери які можуть розбити ваші відноси. Тригери – це дії, які робив насильник стосовно жінки, або слова, які їй говорив, у такому випадку, якщо ви ненароком повторите їх у ліжку, вона може все згадати, тоді жінка, що пройшла біль насилля емоційно переноситься у той випадок, закривається, і вам потрібно буде ніжністю достукуватися до неї, і завоювати у такий спосіб довіру - сексуальну довіру, коли жінка справді вам довірятиме у ліжку, і не відчуватиме небезпеки. Вона повинна відчувати себе комфортно у ліжку і бути розслабленою, а це можливо тільки, якщо вона не хвилюватиметься за кожну наступну вашу дію.

     Жінка може поводитись з вами дуже закрито, або не довірливо, і якщо ви маєте підозру, можете прямо, обережно запитати: « Чи були насильницькі дії стосовно неї?» -  таких жінок насправді більше ніж ми можемо собі уявити, але багато з них ховає правду, і соромиться зізнатися світу, що з нею зробили.

     Не приховуйте від жінки своє бажання сексу, варто його показати, якщо ви скажете «ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ ЗАРАДИ СЕКСУ!» лицемірство цих слів буде видно відразу, але коли ви скажете « Я не приховуватиму, що хочу сексу з тобою, але я хочу щоб ти почувала себе комфортно поруч зі мною, і розуміла, що це станеться тільки тоді коли ти захочеш» , так ви даєте зрозуміти, що щиро піклуєтеся і про її відчуття. Станьте ініціатором розмови про секс, щоб обговорити усі тригери, та все, що дозволено і не дозволено, можливо вона дозволить вам домінувати, якщо ви будете ніжним, не зробите нічого, що змусить відчувати її біль – фізичний або моральний.  До прикладу ви можете сказати: « Я відчуваю, що ти хвилюєшся  і боїшся мене, але я не хочу образити, розкажи мені як поводитись з тобою в ліжку».  Обговоріть спочатку кожен свій крок, дозвольте їй відкритись перед вами. Коли дівчина вам довірятиме, ви можете сміливо говорити про всі дії у ліжку, якщо довірятиме вам розповість чого боїться  і у яких моментах потрібно себе стримувати або бути ніжнішим. Не вговорюйте її до дій, яких вона не хоче робити з першого разу, але сміло оголошуйте свої бажання, і так ви даєте їй вибір, до прикладу : « Ти не проти якщо ми спробуємо рольові ігри, якщо тобі таке не подобається я не наполягатиму»  - у такий спосіб ви не ображаєте її почуттів.

   

 

  У більшості випадків жінки зазнають сильного болю під час проникнення у момент  згвалтування, настільки сильного, що внаслідок посттравматичного синдрому навіть  найм’якше фізичне або психологічне проникнення спричиняє біль.  Вона вам цього не скаже, але запропонуйте їй використовувати лубрикант під час кожного статевого акту. Не соромтеся ініціювати розмову першим, оскільки дівчина буде стримувати свої реальні потреби у сексі через  страх   осуду своїх почуттів, вашої реакції, та власних спогадів, які завдають психологічний біль. 

     Будьте ніжним у ліжку, під час сексу більше розмовляйте і повідомляйте про свої подальші дій :

«Повернись будь-ласка, прогни трішки спину, і т.д.» 

Загалом, якщо виникають якісь непорозуміння перше, що потрібно зробити -  це поговорити і бути відвертим.

bottom of page